Płatność dłonią w Amazonie. Jak to działa?

Płatność dłonią w Amazonie. Jak to działa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Amazon One to kolejne rozwiązanie zamieniające futurystyczne wizje scenarzystów w rzeczywistość. Już niedługo za produkty w ich sieciowych sklepach będziemy bowiem mogli zapłacić skanem dłoni.

Amazon One, bezdotykowa płatność skanem dłoni dostępna w sklepach marki

Niezaprzeczalny światowy gigant branży e-commerce niedawno zaprezentował autorską technologię rozpoznawania dłoni, dzięki której w sklepach detalicznych firmy będziemy mogli posłużyć się ręką, a nie kartą kredytową. Amazon One, bo taką nazwę nadano nowej usłudze, korzysta ze skanu ludzkiej dłoni w celach identyfikacyjnych, a używa przy tym złożonej kombinacji szczegółów jej powierzchni – linii, grzbietów czy wzorów żył. 

Mimo że na razie twórcy ograniczają wykorzystanie tego typu płatności do oddziałów Amazona, nie kryją chęci rozwoju i pojawienia się również w sklepach i lokalach usługowych niezwiązanych z siecią. Jak wszystkie nowinki tego typu, projekt budzi pewne kontrowersje, zwłaszcza tych, którzy świadomi są wątpliwych praktyk etycznych marki. Amazon zapewnia jednak, że nie przechowuje zebranych danych, a wszystkie obrazy dłoni są szyfrowane i bezpiecznie magazynowane.

Zdj. główne: Christian Wiediger/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*